M&A konference 2019
M&A konference 2019
Dansk Erhverv inviterer til konference om Mergers & Acquisitions, hvor vi giver dig et indblik i de typiske faldgruber og problemstillinger, der kan forekomme i forbindelse med virksomhedsoverdragelser. Få en udbytterig inspirationsdag, hvor du kan høre om de gode cases og konkrete erfaringer med fusioner, overdragelser og transaktioner mellem virksomheder.
Sæt kryds i kalenderen den 11. juni 2019, når eksperter inden for forskellige aspekter af Mergers & Acquisitions deler ud af deres erfaringer og viden.
Målgruppe
Konferencen er målrettet alle, der beskæftiger sig med virksomhedsoverdragelser (M&A) – herunder virksomhedsledere/ejere, direktører, bestyrelsesmedlemmer og øvrige beslutningstagere, økonomi- og personaleansvarlige m.fl.
Kontakt
Kursus og Event
Åbningstider på telefonen er hverdage mellem kl. 8 - 16.