;

Kan du genkende noget...?  

  • Jeg får ikke aktiveret alle vores mange gode kundedata godt nok. 
  • Tilbudsavisens evne som indtrækker via stærke brands er udfordret – hvad skal løfte opgaven? 
  • Jeg vil gerne forbedre kundeoplevelser, styrke eksekveringen så det kan mærkes af kunderne – og se konkrete hurtige resultater. 

Mange havde en vigtig kanal for forbruger, produkt og detailist i tilbudsavisen – hvad kan bedst tage over? 

Webinaret handler om hvordan vi kan finde nye intelligente veje til at mobilisere nogle af de styrker der lå i tilbudsaviserne – f.eks. at øge frekvens og basket size.  

Vi præsenterer tendenser og problemer med at skabe god CX, via resultater fra Nordlids CX-survey. Tag survey her: https://nordlid.leadfamly.com/cx-survey 

Vi zoomer ind på de modsvarende relevante variable der kan bringes i spil – ift. CX, kunderejser, kundedata og aktualitet. Og hvordan man kan gøre det.  

Vi deler også gode erfaringer i en case fra Dagrofa, hvor det er lykkedes at kombinere værdiskabelse for forbruger, produkt, retailer.

Deltag og blive klogere på: 

  • Nye veje til trafik og basket size – uden tilbudsavisen 
  • Effektiv aktivering af kundedata 
  • Hvor trykker skoen ift. at levere god CX? Resultater fra Nordlids CX-survey. Tag survey her https://nordlid.leadfamly.com/cx-survey  
  • Værdiskabelse i kunderejser med god CX 
  • Hvordan Dagrofa leverer værdi for forbruger, produktejer og kæden 

Du vil få tilsendt et link til online eventet et par dage inden afholdelse.

Oplægsholdere

Mathilde Møller

Chefkonsulent

Dansk Erhverv

Rasmus Lindahl Andreasen

Digital Marketingchef

Dagrofa

Teddy Birch Petersen

Strategic Client Director

Nordlid

Henrik Carentius

Chief Sales Officer and partner

Nordlid

Kontakt

Kursus- og Eventcenter

33746072KURSUS@DANSKERHVERV.DK