Værd at vide som tilbudsgiver til det offentlige
Værd at vide som tilbudsgiver til det offentlige
-
Medlemmer0 kr.
-
No show gebyr500 kr.
Der er stor forskel på at sælge til det offentlige Danmark, og på at sælge til andre private virksomheder.
Succes på det offentlige marked handler om at forstå markedet og de rammer det offentlige opererer under.
Kurset giver dig indsigt i de juridiske rammer for salg til det offentlige, og hvordan du med fordel kan agere inden for disse i praksis.
Få svar på spørgsmål om tilbudsafgivelse, kontraktændringer og klagemuligheder samt konkrete eksempler, du kan bruge direkte i din hverdag. Passer både for nybegyndere og erfarne tilbudsgivere.
Kurset har et solidt praktisk fokus med eksempler tilpasset deltagernes hverdag, så du som deltager kan sætte problemstillingerne ind i en praktisk sammenhæng. Som deltager er du også velkommen til at byde ind med egne eksempler og selvfølgelig spørgsmål.
Underviser på kurset er partner og advokat (L) Rikke Lange Slavensky fra NP Advokater, der har mange års erfaring med udbudsret herunder rådgivning af tilbudsgivere og ordregivere.
Frister
- Tilmeldingsfrist d. 6. januar 2026
- Afmeldingsfrist d. 6. januar 2026
Digitale kursusbeviser
Efter kurset vil du modtage et digitalt kursusbevis direkte i din indbakke. Du kan læse mere om vores kursusbeviser her.
Oplægsholdere

Rikke Slavensky
Partner & advokat
NP Advokater
Kontakt
Kursus og Event
Åbningstider på telefonen er hverdage mellem kl. 8 - 16.

Offentlig-Privat Samarbejde
Malene Jæpelt
Fagchef for offentlig-privat samarbejde