Praktisk brug af AI i økonomifunktionen
Praktisk brug af AI i økonomifunktionen
Hvordan kan AI bruges konkret og effektivt i økonomifunktionen?
På denne praksisnære AI-session gennemgår Andreas Børresen, senior forretningsudvikler i Dansk Erhverv, nogle af de mest anvendelige funktioner i ChatGPT og Copilot. Gennem live-demonstrationer får du inspiration til, hvordan værktøjerne kan indgå i dit daglige arbejde, og undervejs får du mulighed for selv at afprøve funktionerne og bygge en enkel AI-agent.
Amalie Gamborg, advokatfuldmægtig og compliancekonsulent i Dansk Erhverv, introducerer desuden de vigtigste GDPR-regler og opmærksomhedspunkter ved brug af AI. Sessionen henvender sig til dig, der allerede har et grundlæggende kendskab til AI og gerne vil arbejde mere konkret med teknologiens muligheder.
Medbring gerne din computer, så du kan deltage aktivt undervejs. Der er plads til 40 deltagere, og pladserne fordeles efter først-til-mølle-princippet.
Praktisk brug af AI i økonomifunktionen
Kontakt
Kursus og Event
Åbningstider på telefonen er hverdage mellem kl. 8 - 16.