Video: Automatisér dine Search Ads og opnå nye højder med Savvyrevenue & Channable
Træt af at investere dyrbar tid på kontohåndtering når dine resultater ikke opvejer din investering? Bare rolig, du er ikke alene. Search Ads har alle dage været en tidsrøver, men sådan behøver det nødvendigvis ikke være. Med dette oplæg, sætter Jacob (Channable) og Andrew (SavvyRevenue) fokus på Automation og ikke mindst Feed-baseret Search.
Kom med og få opskriften på, hvordan flere af Nordens allerskarpeste webshops har formået at automatisere Search og dermed tage sine kampagner til et helt nyt niveau. Lær hvordan du nemt og hurtigt kan automatisere promotions, oprette nye kampagner, skalere til flere lande, generere keywords uden at gå på kompromis med dine kampagners kvalitet, og meget mere.
Oplægget henvender sig især til online butikker, som enten udbyder et stort antal produkter (+5000 SKU’s), ofte har varierende tilbud eller som i nærmeste fremtid går med tanker om at skalere forretningen til andre lande. Sessionen er skræddersyet til CMOs, CEOs, samt eCommerce managers.
Du skal være logget ind for at få adgang til artiklen
Det er kun medlemmer af Dansk Erhverv, der har adgang til vores artikler og værktøjer.
Det er kun medlemmer af Dansk Erhverv, der har adgang til vores artikler og værktøjer.
Kontakt

Digital Handel
Carsten Rose Lundberg
Branchedirektør for digital handel