Du skal være logget ind for at få adgang til artiklen
Det er kun medlemmer af Dansk Erhverv, der har adgang til vores artikler og værktøjer.
Det er kun medlemmer af Dansk Erhverv, der har adgang til vores artikler og værktøjer.
Black Friday og jul overgik alle forventninger i 2020. Den øgede digitalisering og corona-pandemien har sat skub i e-handlen og sendt udviklingen flere år ud i fremtiden. Det har fået forbrugerne til at stille større krav – levering og returnering skal kunne tilpasses den enkelte kunde.
Derfor er det vigtigere end nogensinde før, at du er forberedt i god tid. For mange netbutikker skaber Black Friday og julen logistiske udfordringer, men med de rigtige forberedelser kan du komme et skridt foran dine konkurrenter.
På dette webinar bliver du klædt på til årets mest intensive handelsperiode.
Det får du ud af at deltage
En unik indsigt i forbrugeradfærden under Black Friday og julViden om, hvordan du kan forberede din netbutik til årets mest intensive handelsperiode, så du er skridt foran dine konkurrenterIndsigt i, hvordan IKEA aktivt benytter levering som et parameter til at styrke deres konkurrenceevneKonkrete tips til, hvordan du skaber en effektiv og gnidningsfri leverings- og returproces i perioden, som sikrer en god kundeoplevelseInspiration til, hvordan du kan gøre levering til din konkurrencefordel, der sikrer dig det ekstra salg - ikke kun under Black Friday, men også resten af året.
Det er kun medlemmer af Dansk Erhverv, der har adgang til vores artikler og værktøjer.
Det er kun medlemmer af Dansk Erhverv, der har adgang til vores artikler og værktøjer.
Digital Handel
Branchedirektør for digital handel
Når du tilmelder dig nyheder fra Dansk Erhverv, giver du samtykke til at modtage faglige og politiske nyheder og analyser, samt efter omstændighederne tilbud om kurser, netværk, konferencer og andre events, der i nogle tilfælde leveres af eller i samarbejde med vores partnere. Du vil også kunne modtage information om rabat på produkter og services i vores medlemsfordelsprogram. Dansk Erhverv indsamler data om min interaktion med vores hjemmeside, nyhedsbreve og invitationer herunder oplysninger om åbning, læsning og klik ved hjælp af tracking pixels og tilsvarende teknologier. Ønsker du ikke dette, kan du gøre indsigelse. Du kan til enhver tid afmelde dig nyhedsbrevet. Læs mere om vores persondatapolitik på danskerhverv.dk/persondatapolitik/